| BlackEdition a întrebat:

As vrea sa-mi pun led-uri pe jante si sub masina, ele trebuie omologate sau nu au nici un fel de treaba cu omologarea.
cam ce fel de lumini imi recomandati si cum trebuie sa fie?
Multumesc frumos!
Funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au nicio treaba cu omologarea pentru ca sunt ilegale si nu ti le omologheaza nimeni

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, sunt din start ilegale luminile astea. Nu se pot omologa.
In al doilea rand, e 'tiganeala'.
La roti poti pune capace cu LED la ventile, care se aprind cand se misca masina. Sub masina poti pune banda SMD impermeabila, sau tuburi cu SMD, LED Flux si altele.
Daca esti surprins in trafic cu asemenea lumini, ti se retine certificatul de inmatriculare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti pui. Pune-ti mai bine in interiorul masinii sa te bucuri tu de acele lumini.

| EneCristian a răspuns:

Nu crec ca ai voie sa pui pe jante led doar sub masina insa ai nevoie de acte asa cum multi au fost prinsi.( moda asta era buna in anii 90 dar acum) oricum uite aici un site cu ce ai voie sa modifici:http://www.4tuning.ro/......-5288.html