| TsonPing a întrebat:

Astazi tocmai am schimbat Clapeta galerie admisie (aer).
Si in bord încă am martorul, i-am dat de 2 ori restart la computerul de bord, pe YouTube am vazut ceva setare de pe VCSD știți ce ar trebui sa fac, acum am dus-o din nou la servis dar sigur va veni cu aceeași problema, imi va sterge eroarea si dupa 2/3 porniri sau chiar dupa primii 10km? Parca vad ca o sa imi apără din nou.
Am schimbat si EGR-UL totodata.
Golf V 2. 0TDI mașina.

1 răspuns:
| Începătorul988 a răspuns:

Anuleaza beculetele din soft, da-le dr*cu. Si eu am cateva anulate, cel de la presiune si cel de la placute, ca mi-a fost lene sa dau rotile jos si sa pun senzori. Le activezi inapoi din cand in cand, sa vezi daca mai traiesc.