| Georgiana1620 a întrebat:

Salutare. Detin un A6 din 2011 si vreau sa schimb becurile de la faruri care sunt galbene cu unele mai albe si mai puternice, dar nu stiu ce sa aleg. Adica nu stiu cate becuri trebuie sa cumpar (faza lunga, scurta, pozitii). Multumesc

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Cum sa nu stii ma ce si cate becuri are propria masina?! Ti-e greu sa te uiti? Pentru fiecare optiune are cate unul (pe fiecare parte) care lumineaza diferit. Nu are 10 becuri de faza lunga sau 20 de drum, poti sa stai linistit. Vezi sa-i cumperi si lichid de semnalizare alb odata cu becurile...

| Georgiana1620 explică (pentru siriusblack98):

Stiu exact cate becuri are masina, dar nu stiu ce tip de becuri sa cumpar. H7, h15.

| Adrian5575 a răspuns:

Schimba numai faza scurta pentru ca pe aia o folosesti cel mai des. Iei H7 cu 150% mai multa lumina.

| Georgiana1620 explică (pentru Adrian5575):

Si faza lunga tot H7 sa fie?