| Damon217 a întrebat:

Cam cat durează sa imi iau permisul pentru categoria A2? Ma refer de la inceput pana la sfarsit. Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orele de traseu difera in functie de categorie. La categoria AM – 8 ore, la categoria A1, A2 si A – 26 ore, la categoria B si C – 30 ore, la categoria CE – 10 ore, la categoria D – 50 ore(posesori permis categ B) / 20 ore( posesori permis categ C).
Deci dupa ce faci cele 26 ore urmeaza intocmirea si depunerea dosarului si programarea la traseu cu poltistul.
Nimeni nu poate sti cand te programeaza la traseu!
Si, banuiam ca te referi de la inceput pana la sfarsit ca invers nu se poate!

| Violleta2022 a răspuns:

Cateva luni, depinzand de cat de aglomerat este instructorul de la scoala de soferi si cat de aglomerata este sectia locala de Politie, ca sa te programeze la testul de cunostinte pe computer si daca-l iei din prima, urmeaza o alta programare, la traseu.