| Depoka a întrebat:

Nu stiu daca întrebarea următoare se încadrează în aceasta categorie, dar nu am știut unde sa o repartizez.
Deci, cam cât durează sa iei un permis de categoria B? Ma refer la intervalul de timp, de la început și până la sfârșit atunci când te vezi cu permisul in mână.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca scoala de conducere nu se prelungeste peste o luna si jumatate - 2 luni si promovezi probele teoretica si practica din prima atunci intreaga perioada poate dura cca 5 - 6 luni, in functie si de programarea la aceste probe.

| Depoka explică (pentru Ioandelasal):

Imi vine sa PLÂNG... jumatate de an...cred ca o las baltă. Mulțumesc!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva luni 4-5 daca iei din prima examenele

| Vanesa87 a răspuns:

In conditii normale cu probele luate si totul ok, scoala serioasa, instructor serios, programari etc.2 luni, sub 2 luni nu ai cum decat daca ai pile, chiar si cu pile tot la acest termen ajungi pentru ca totul se trece in registru politie din 2016, adica cursurile care le executi si numarul maxim de ore saptamanale impuse de lege

| Andrewe a răspuns:

5-6 luni

| IONEL39 a răspuns:

Salut,daca esti din Bucuresti il iei destul de repede zic eu...inainte te programa foarte rar, adica ajungeai sa dai traseu dupa o luna 2, dar acum faci scoala in vreo 2 luni, sala o dai imediat dupa ce ai terminat orele, iar daca o pici dupa 16 zile o poti da iarasi, iar traseu dupa norocul tau dar MAXIM 3 4 saptamani