| Hopahopa a întrebat:

Cat dureaza daca trebuie sa schimb permisul in permis european? Ma refer in cat timp il elibereaza?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Dapinde de oras / aglomeratie. Luna august e cea mai tampita. Si daca se mai blocheaza si sistemul ca zilele trecute mai astepti cateva zile. La B sunt cate 1000 de oameni la rand la depus actele.

| MedRex a răspuns:

Permisul eliberat in Romania dupa 2013 nu se mai schimba. Ramane valid in toata Uniunea Europeana si se recunoaste reciproc.
Sursa: http://europa.eu/......dex_ro.htm