| al3utzu a întrebat:

Care ar fi taxa de poluare si de inmatriculare la un cielo din 2007 cu motor de 1.5 euro4 benzina+GPL inmatriculat in Romania?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Pai daca este deja inmatriculat nu mai platesti taxa de poluare. Inmatricularea la schimbare de proprietar nu e foarte scumpa. 105 ron - identificarea RAR, cam 50 ron actele (contract vanzare/cumparare, radiere/inmatriculare), asigurarea - cam 350 ron pe un an, placutele cu numere 80-90 ron, certiificatul de inmatriculare 28 ron si impozitul - cam 64 ron/an. Cielo despre care vb tu nu are euro 4 ci euro 3. In 2007 eu am platit taxa de prima inmatriculare 580 euro. Daca nu este inmatriculata in Romania, calculeaza taxa de aici: http://www.informatiiauto.ro/taxa-inmatriculare.html

1 răspuns:
| aleexandru a răspuns:

Taxa auto se achita unei masini care sunt aduse din afara, nu celor care sunt inmatriculate in Romania. Leonardk ti.a explica mai pe larg fenomenul.