| lixu16 a întrebat:

Buna TPU cant ma costsa sa trec pe numele meu un cielo inmatriculat Ro din 97 motor 1.5 benzina + GPL? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| vartolome1 a răspuns:

Pentru ca daca nu a avut o ultima inmatriculare dupa 2007 inclusiv, se plateste taxa de mediu, si este destul de consistenta.

| lixu16 explică (pentru vartolome1):

Inteleg, multumesc. atunci ar fi bine sa ma orientez catre ceva nou inmatriculat din afara.

4 răspunsuri:
| vartolome1 a răspuns:

Cand a fost ultima inmatriculare? Ultima schimbare de proprietar, in acte?

| lixu16 explică (pentru vartolome1):

Salut in orice caz cred ca pin 2000. nu sunt sigur de ce?

| vartolome1 a răspuns:

Poti lua si din tara, dar sa aiba ultima schimbare de proprietar din 2007 cel putin, sa nu mai platesti taxa de mediu.