| Visrass a întrebat:

ce inseamna taxa nerecuperata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca la inmatricularea unei masini, in perioada 2007-2011, a fost platita taxa de prima inmatriculare/de poluare si nu a fost recuperata de cel ca a inmatriculat-o, desi putea fi recuperata printr-o actiune in justitie, fiind declarata ilegala De asemenea se poate sa fi platit timbrul de mediu, daca a fost inmatriculata dupa 15.03. 2013, atunci cand a intrat in vigoare OUG 9/2013 privind timbrul de mediu.

| OldSoul a răspuns:

Inseamna ca nu mai esti nevoit sa platesti timbrul de mediu cand treci masina pe tine.