| Alin4uuu a întrebat:

Ce inseamna taxa platita si nerecuperata, am cautat niste anunturi cu masini de vanzare si asa scria in descriere adica ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| alexro93 a răspuns:

Se refera ca ai un avantaj daca o sa cumperi acea masina, nu va trebui sa platesti tu o alta taxa de inmatriculare, caci a fost deja platita de proprietar.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca s-a platit taxa de inmatriculare in perioada 2007-2011 si nu s-a cerut recuperarea ei astfel ca nu mai trebuie sa platesti acum, pentru inmatriculare, timbrul de mediu.

| stanly7 a răspuns:

Sunt taxe auto ce au fost platite iar acum s-au redus sau scos si poti recupera bani platiti.
http://www.ziare.com/articole/taxa+auto+returnata

| cristian100 a răspuns:

Inseamna ca nu iti da banii inapoi daca vrei sa le dai inapoi masina.

| suntserios a răspuns (pentru cristian100):

Lol, hop si tu pe aici sa te afli in vorba.

este vorba de taxa de inmatriculare care a fost platita si nu a fost recuperata dupa diminuarea valorii acesteia. pe scurt tu nu trebuie sa mai platesti respectiva taxa la imatriculare

| Alin4uuu explică (pentru suntserios):

Aha am inteles mersi mult, uite eu as vrea sa imi iau o masina si cineva imi zicea ca acuma nu mai conteaza daca o iau inmatriculata in ro oricum taxele sunt aceleasi sau cum e imi poti explica cam ce taxe platesc daca o iau inscrisa deja la noi

| georgiocool a răspuns:

Salut adica a platit taxa si nu sia recuperat-o drept urmare a bagat-o in pretul masini cam asta este chestia deci drept urmare masina costa mai mult...

| RaZ4Ing a răspuns (pentru georgiocool):

M-ai lamurit si pe mine. Folositor raspunsul! big grin