| Georgestaff08 a întrebat:

ce masini fiabile imi recomandati(buget 2000euro), tinand cont ca sunt incepator?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra G/Vectra B 1.6-1.8 benzina sau 1.7 CDTI
Ford Focus 1.8 TDCI
Opel Corsa C 1.3 CDTI sau 1.4 benzina
Renault Clio II 1.2-1.4 benzina
VW Polo 1.0-1.4 benzina sau 1.4 TDI.

| Superior a răspuns:

As sugera un Mazda 3, Opel Astra.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Golf 4 1.6 benzina 102cp (atentie nu cel de 105 16V ) sau un logan 1.4/1.6 benzina. Dupa mine acestea sunt cele mai ok pentru un incepator fiindca gasesti piese cate vrei si ieftine dar si masinile sunt fiabile. Tind mai mult spre golf fiind VW.Nu iti recomand masini diesel fiindca sunt mai pretentioase la cum trebuie sa le conduci si au piese mai scumpe.