| Stefancalin1997 a întrebat:

ce parere aveti despre dacia, despre masinile care le fabrica, logan, sandero, etc... in comparatie cu celelalte marci?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai cu ce altaceva sa le compari, ca la preturile alea nu pre au competitori, cel putin Duster ul.

oricum Dacia a avansat mult in ultimii ani, mai ales la Duster care s-a ales acum si cu EDC.

Sunt niste masini corecte pentru pretul pe care il au

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sunt masini foarte fiabile pe partea de motor si transmisie dar un pic mai sarace in dotari fata de alte marci. Caroseria la fel e mai putin rezistenta la rugina dupa 8-10 ani dar per total au un pret corect pentru ce ofera. Pentru cine le ia de noi ca sa le exploateze intens in primii 4-5 ani (masini de firma, taxiuri, etc.) sunt o alegere foarte buna.

| danutzu96 a răspuns:

Masini ideale pentru drumurile din Romania. Isi merita banii.