| Coditza19965 a întrebat:

Ce voiam sa intreb... Am un opel vectra B din 2000 cu ceva probleme (Caseta de directie sparta, Clima nu merge, legaturile la portiera din dreapta nu sunt facute si trebuie legate fir cu fir pentru ca nu se potriveste, am alta portiera. Distrubutia trebuie schimbata) Cu 20 Milioane pot sa o pun la punct? Daca nu, cam de cat am nevoie? Multumesc. (Nu'mi spuneti ca nu merita sa o fac)

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Vezi la un service care se ocupa si cu dezmembrari cel mai bine. Ei sunt cei mai in masura sa-ti spuna cat te costa, atat piesele cat si manopera. Caseta de directie si piesele defecte de la climatizare le poti lua si din dezmembrari dar kitul de distributie trebuie piese noi, in special cureaua. Plateste o constatare ca sa afli exact ce trebuie schimbat si cat te-ar costa. Daca iti depaseste bugetul fa intai chestiile esentiale ca sa poti circula cu masina (Caseta de directie, distributia, etc.) iar clima si chestiile neesentiale le faci mai incolo dupa ce mai strangi niste bani.