| RaulGRA a întrebat:

De curand am decis sa achizitionez o masina mai exact un Audi a7 dar sunt nehotarat... Si prin asta ma refer la motorizarea acestuia, ce sa aleg 2.0 tfsi, 3.0 tfsi sau tdi?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu ma pricep la problemele motoarelor, mai ales la Audi. dar singura observatie pe care doresc sa o fac e ca eu nu as alege o motorizare de 2.0 la caroseria / sportivitatea pe care masina asta o are de oferit.
M-as duce direct pe 3.0 TFSI / TDI si chiar as incerca sa mai adaug ceva caluti

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intreaba pe forumuri sau grupuri de pe Facebook legate de Audi A7 sau VAG/ TFSI, ca aici sunt vreo 3 care au 1.9 TDI si cred ca e masina, restul au masini mai normale decat ceea ce intrebi tu.
https://www.puterea.ro/media/article/img620/68/68568_1.jpg

| RaulGRA explică (pentru Alexuţ02):

Am ales 3.0 tfsi, Mersi!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru RaulGRA):

S-o stapanesti sanatos si fara incidente!