Întrebare recomandată | Alecsx25 a întrebat:

Salut TPU,de curand mi-am cumparat un Logan,si am o problema la alarma cu sensibilitate,cum o setez sa nu mai reactioneze asa repede, adica daca o ating putin sau clacsoneaza o masina langa ea porneste alarma? Stiti ceva? o poza ceva de unde se regleaza, sau explicati-mi bine. Multumesc anticipat. Dau funda pentru raspunsul corect.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La logan nu exista senzor de soc. Exista un senzor de sensibilitate dar nu are rotita, are un lacas in care bagi o surubelnita si invarti spre stanga adica spre "-" cum spunea si cineva mai devreme.

Acel sistem de reglaj nu stiu la logan stiu ca la Renault Clio este acelasi sistem de alarma ca la logan si are reglajul sub bord in dreapta sigurantelor dar... acum nu stiu sa iti spun exact la Logan unde e. Daca nu te descurci du-te la un service ca nu e mai mult de 10 lei toata distractia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sensor de perimetru cauta-l si invarti rotita de sensibilitate catre "-". Daca ai doar senzor de soc, pozitioneza-l in alta parte, unde sa nu mai preia socurile atat de usor.

| xxnpc a răspuns:

Pai nu apesi doar odata pe buton tine apasat mai mult

| mario1231 a răspuns:

Nu stiu Quaresma!