| drakazor33 a întrebat:

Am ceva probleme...

Acum 5-6 luni tata a cumparat o masina din vitan, un logan 1.4 full, aer conditionat, senzori de parcare si alarma.

Dupa 3-4 luni pe la 1-2-3 noaptea se aprinde alarma singura incepe sa faca ca toate alea. ma rog si aseara a pornit singura. Vreau sa va spun ca stau la tara si am mai avut vecinii nostri probleme cu hotii (porci furati, biciclete etc) dar la noi nu a venit nimeni, masina sta afara, momentan nu avem garaj pentru ca l-am daramat sa facem altu'.

Deci ce credeti? cineva incearca sa o fure sau porneste alarma singura? nu cred pentru ca alarma porneste numai noaptea. ziua niciodata pentru ca masina sta acaasa si eu stau numai la mine in camera, si masina e langa camera mea deci as auzii, dar nu! Masina a fost nou nouta nu a fost lovita sau chestii. De ce tot porneste alarma singura? (Aseara pe la 12:30 nu dormeam ca nu aveam somn, si am auzit ca si cand ar ridica de chestia aia de unde tragi sa se deschida usa. Am auzit ca a ridicat de ea si a pornit alarma apoi a iesit tata si a oprit-o.

Dau funda celui mai bun raspuns, Rog seriozitate!

Salut!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se mai intampla din cauza temperaturii, o pisica pe sub masina sau poate fi un senzor foarte sensibil.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru drakazor33):

De ce nu crezi? Daca se atinge pe sub masina si alarma ta este foarte sensibila sa stii ca se poate asta. Locuiesc la bloc si am parcarea in fata geamului.La 2-3 seri porneste alarma unei masini.Si am o droaie de pisici in zona.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru drakazor33):

Caini ai?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru drakazor33):

Deci inseamna ca raman celelalte variante.Ok.Bafta.Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| eandopuncttk a răspuns:

Vine bazuzu noaptea si te viziteaza. nasol!

| 0rlando a răspuns:

Mai mult ca sigur cineva încearcă să intre în ea. Mie mi-au furat boxele acum 2 săptămâni...Nu știu cum dracu au reușit de au oprit alarma, că de mai bine de 4 ani o am și nimeni nu a reușit până acum să o deschidă fără să urle.