| TsonPing a întrebat:

dețin un Golf 5 2.0 TDI BKD serie motor, am jante cu ET 47 (195/65/R15) vreau sa imi cumpar jante de R17 (225/45/R17) dar cu ET de 54, vreau sa stiu care este "ET" original al mașini si daca ma va afecta ET-ul de 54 sau trebuie sa caut ET sa fie de la 47 în jos?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In actele masinii iti vine specificat nu poti pune ceva ce nu vine in datele tehnice altfel amenda si nu treci itp

| TsonPing explică (pentru mgtow):

Daca apărea in actele mașini va mai întrebam fratilor? rolling on the floor nu e scris nici o specificație a ET-ului. La mențiuni mi-a bagat anvelope de 15/16&17 sunt omologate toate 3 dar nu scrie ET-ul doar J-ul (6.50J)

| mgtow a răspuns (pentru TsonPing):

Atunci nu ai voie sa le pui. Doar cu o autorizatie facuta la un service specializat in asa ceva ca sa mergi legal altfel esti considerat pericol public

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ce scrie in civ, ce scrie acolo aia pui

| TsonPing explică (pentru suntserios):

Nu e scris nici o specificație a ET-ului. La mențiuni mi-a bagat anvelope de 15/16&17 sunt omologate toate 3 dar nu scrie ET-ul doar J-ul (6.50J)