| farryx a întrebat:

doresc sa achizitionez un quad caruia sa ii schimb motorul cu unul de honda cbr, iar quad-ul sa il inmatriculez pe primarie pentru ca nu am nevoie neaparat sa merg departe cu el. Mai trebuie rar-ul facut si declarat acolo ca am schimbat motorul ca sa imi refaca emisiile de gaze? ca daca da inmatriculez la politie

1 răspuns:
| AndreiNM777 a răspuns:

Salut, in primul rand trebuie sa vezi daca poti inmatricula quad-ul. daca ii schimbi motorul nu mai este quad-ul original si un control va scoate asta la iveala.
Este ca si cum ai pune numerele de la primarie pe honda cbr.
Nu este legal.