| Anonimul151 a întrebat:

Mașina Dacia Sandero Steapway, cutie de viteză manuală, diesel/benzină ( din anii (2014, 2017, 2018 etc ), de 90cp, sunt potrivite pentru șoferii începători?

Care variantă e mai bună? Diesel sau benzină și de ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o varianta foarte buna. Mergi pe benzina. Eu mai ușor de întreținut și mai eco

| dolceromania a răspuns:

Pentru un începător nu trebuie o masina scumpa, asi alege una diesel e mai usor cu plecarea de pe loc cutie manuala, da ce ai sctis sus sant bune!

| Anonimul151 explică (pentru dolceromania):

Am înțeles! Mulțumesc pentru răspuns!

| GeorgeCazan a răspuns:

Diesel e mai bună la început, ca moare mai greu. Pentru început e bună orice mașină ieftină. Ca nu te doare sufletul când o mai "ascuți" prin parcări.

| Anonimul151 explică (pentru GeorgeCazan):

Am înțeles. Mulțumesc pentru răspuns!

| RayGus a răspuns:

Părerea mea, cred ca sunt niște prostii "de început trebuie o mașină ieftina" sa fim serioși, fie ca e mașina scumpa sau ieftina responsabilitatea e aceiași chiar din contra o mașină mai scumpa ar trebui sa te facă sa fii mai responsabil decât de obicei, mai ales la parcări cum zicea cineva, nu iei o mașină ca să te înveți sa conduci, ai deja permis, ai responsabilități, nu cred ca mașina e problema ci mai mult dacă tu ești pregătit pentru "jungla" bafta.