| VargaRobi2 a întrebat:

ieri veneam acasa de la munca si am dat intr-o groapa cu masina, am tras pe dreapta si am observat ca iese de sub motor ceva ulei..pana cand am oprit motorul si am inchis masina(dacia 1410 pe gaz) intre rotile din fata jos pe asfalt era o balta plina de ulei din ala negru...ce-i de facut ca nu prea ma pricep si nici nu cunosc mecanici? ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai spart baia de ulei, ori o inlocuiesti ori o carpesti, oricum nu mai misca masina decat tractata

3 răspunsuri:
| alexr8 a răspuns:

Cel mai probabil baia de ulei.

| Braunion a răspuns:

I-ai spart baia de ulei.

| Mustatea_Alin_1998 a răspuns:

Cred ca i s-a spart baia de ulei sau s-a rupt vreun furtun