| Andrei199898 a întrebat:

In curand voi face 18 ani si vreau sa-mi achizitionez o masina.
Voi ce ati alege daca ati fi in locul meu tractiune fata sau tractiune spate?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai lua, incepator fiind tractiune spate? plus tractiune fata ai o gama mult mai mare de ales nu doar Audi, Mercedes sau BMW

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alege tractiune fata.
Tractiunea spate necesita atentie sporita, trebuie sa inveti cum se comporta o masina in mers, ca sa-ti poti adapta condusul pentru masini cu tractiunea spate.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Tractiunile spate au BMW-urile si Mercedesurile ( dar iarna e vai de tine prin zapada )
Eu zic sa iti iei cu tractiune pe fata fiindca e mai usor.

| Andrei199898 explică (pentru kar1GaNNN):

Sincer nu stiu ce sa fac...fratimiu are tractiune spate(are BMW)..si as fi vrut si eu tot ceva de genu deoarece amandoi suntem pasionati de bmw...

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Andrei199898):

Este adevarat, tineretul din ziua de astazi, si eu, imi plac foarte mult bmw, dar iarna te descurci cam greu fiindca te poarta spatele cum vrea el. Sti ce ce ma refer.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Te contrazic la partea cu Mercedesul. Spre deosebire de BMW e mai greu, iar cuplul este mai mic, nu pierde aderenta atat de usor ca BMW.
BMW se face titirez si pe asfalt usor umed, vara, intra in derapaj la cel mai mic impuls, pe cand Mercedesul e mult mai 'lipit'.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mercedesul e mai stabil ca BMW happy

| Andrei199898 explică (pentru kar1GaNNN):

Nu stiu daca mercedesul este mai stabil decat bmw deoarece nu am condus nici unul pe sosea

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Andrei199898):

Cand o sa iei permisul o sa vezi diferenta dintre bmw si mercedes.

| hitman_7179 a răspuns:

Tractiune pe fata...pentru ca tu nici asa nu esti obisnuit

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Tractiune intergala