| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

In iulie fac 18 ani! pot să incep școala de șoferi mai devreme?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti cu 3 luni inainte sa faci 18 ani sa te apuci de scoala, dar nu prea are rost avand in vedere ca examenele le poti da abia dupa 18 ani

Răspuns Apreciat de Editori
| KanameKuran a răspuns:

Salut, poti incepe scoala de soferi cu exact 3 luni inainte de a implini 18 ani, insa, din experienta proprie, nu iti recomand sa faci asta deoarece nu poti da examenele decat dupa ce implinesti 18 ani, iar sistemul de examinare este oribil. In Timisoara, cel putin, am inceput scoala de soferi in ianuarie 2016, am dat sala la sfarsitul lui martie 2016, apoi am fost programat pentru oras in aprilie 2016, am picat si nu m-au programat la oras pana in iunie 2016, cand iar am picat, apoi am fost programat la oras abia in octombrie. Deci in aproape un an am dat examenul de 3 ori (daca incepeam scoala din octombrie, nu mai puteam sa dau ultimul examen pentru ca imi expira dosarul si trebuia sa platesc din nou toata scoala). Daca nu ai noroc si pici examenul, ai sanse foarte mari sa te trezesti ca iti expira dosarul.

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti sa incepi scoala cu 3 luni inainte de a implini 18 ani dar examen poti da abia dupa ce ai implinit 18 ani.

| Burducea_Alex_1996 explică (pentru andreia67):

Asta ar insemna ca pot incepe din aprilie Nu?

| andreia67 a răspuns (pentru Burducea_Alex_1996):

Da, cu fix 3 luni inainte sa implinesti 18 ani.

| AdiZone a răspuns:

Da poți! Dar carnetul și sala o dai la 18 ani!
Funda!?