| MotoKatâr a întrebat:

În scurt timp voi lua permisul si m-am decis sa-mi i-au un golf 4. M-am decis la un golf pe benzină deoarece este mult mai fiabil decat unu diesel, fuge si mai repede + ca întreținerea este mai ieftină. Din câte am auzit dieselul se strica mai repede + ca motoarele diesel in general sunt de cursă lungă si de putere. Eu sunt tânăr si îl i-au pentru distante mici si nu-mi trebuie forță ci doar putin mai multă viteză. Vreau sa ştiu care motor ar fi mai potrivit pentru fugă si cât ar consuma( Mă refer la motoarele pe benzina). Aş dori să răspundă doar cei care se pricep. Multumesc. Dau fdunda!

1 răspuns:
| GhostRider02 a răspuns:

I-ati un 1.4 benzina 16 valve apoi o sa vezi tu probleme + consum, eu as recomada un 1.9 tdi Alh, are mai multi cp ca si un 1.4 si consum mai mic in jur de 5%