| RedGuy a întrebat:

Ma gandesc de ceva timp sa imi iau un moped, asi putea sa imi iau un motor de 600 cmc - 1000 cmc, dar nu sunt "fanul" vitezei si nici nu am timp sa imi pierd sa dau de carnet.Asa ca am ales un moped, acum ajung la intrebarea mea, care mi-ati recomanda Aprilia rs50, Yamaha tzr50, Rieju Rs2, Derbi gpr 50,(modificate la 74 cmc)? Am cautat pro/cons dar prefer sa aud de la posesori.

Răspuns Câştigător
| Danyzorrr a răspuns:

Salut...Ti-as recomanda in mod special Rieju Rs2, zic aceasta deoarece si eu posed unul. Este bineinteles o motocicleta de incepatori, dar daca tu doresti un moped eu iti recomand Rieju RS2. Este o motocicleta buna, rezistenta, daca este bine reusita atinge 100/110 km/h si atunci cand o sa ti se strice ceva o sa gasesti piese de schimb din abundenta...Asta este sfatul meu, dar depinde de tine, tu alegi ce vrei. Bafta

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fara nici o discutie TZR 50... nici nu se pune problema de altceva, ceva in 2 timpi pica, Derbi este in faliment si risti sa ramai fara piese de schimb, din acest motiv au si scazut atat de mult preturile la ele... eu numai Yamaha as cumpara de 50, sau daca vrei pentru viteza sau circuit RS50 dar iti trebuit bani grei pentru intretinerea unui motor in 2 timpi!

| RedGuy explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, pentru mine important este durabilitatea in timp si designul... unde locuiesc se gasesc piese de schimb de toate felurile si ieftine deci nu ar fi o problema.

| bluesky2011 a răspuns:

Yamaha e sfant
http://raspunsuri-rezultate.blogspot.com/ Blogul meu personal, cu peste 10 articole noi si interesante in fiecare zi.

| ZxZxZ a răspuns:

FurtunaDisel... TZR u de 50 cc nu sare de 85. Rieju RS2 de 50 cc duce cam 90 daca are rodaju facut corespunzator. RedGuy un rs 50 este cel mai bun la categoria 50 cc