| alexandru17 a întrebat:

Ma lasat scuteru in oras un scutrer in 2T mergea in hopuri dupa sa oprit! A mai pornit odata tot la fel si acum nu mai porneste! Aveti idee ce ar putea fii? Bujia cum va?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu porneste nici la pedala nici la starterul electric? Pot fi multe... carburator, bujie, supape, chiar si simeringuri daca zici ca la inceput a mers in hopuri deci erau putin uzate simeringurile si acum s-au dus de tot, ambreaj etc. pot fi o groaza de probleme daca imi trimiti un mesaj privat cu modelul scuterului si ceva mai multe detalii despre istoricul service-ului poate iti pot spune.

4 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Ar putea fi si bujia, sau ambreiajul! Cand merge in hopuri e devina motorul, mai rar bujia... Cel mai sigur e sa-l duci la un service, eu nu ma prea pricep la scutere!

| Gentleman_2265 a răspuns:

In ciuda atitor raspunsuri estimative, iti spun cu siguranta ca aprinderea este de vina. Scoate-o de acolo, si da fugutza la un magazin, si vei vedea ca scuterul o sa "zboare" din nou!

| alexandru17 explică:

Eu ma pricep dar nu imi explic ce ar putea fii! Infundat nu cred... Ca l-am lasat ceva, benzina-i vine... Nu imi explic

| alexandru17 explică:

A fost bujia! Dr mmultumesc pentru raspunsuri!