| paulwalkerfan a întrebat:

Masina visurilor mele si a copiilariei e un opel omega din 1999 3.0i v6 211 cai. Se merita sa o iau la un pret sub 3000 de euro? Are un tuning facut la comanda din America si niste modificari la motor...frumoase. Cunosc masina si stiu de ce e in stare. Acum ce parere aveti? Sa o iau? Din cate am auzit consuma cam mult... funda

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Prietene, sincer iti zic pe o masina din '99 e cam mult. Poate fi si avion. Si mie imi plac unele masini mai vechi (nu clasice) dar pentru ce vrei tu e prea mult. Chiar si cu modificarile. Pai la motor de 3.0i v6 cat vrei sa consume ca un logan de 1.4? Impozitu si asigurarea o sa te omoare oricum plus piese, etc. Masina veche cad piese. La banii aia iei altceva.

| lonewulf a răspuns:

N-as da 3000 de euro pe o masina din 99 nici sa ma bati! Ori nu ai ce face cu banii. Cu modificarile alea frumoase, daca masina nu e deja inmatriculata s-ar putea sa mai dai bani grei la RAR sa o omologhezi. Mai vezi si cat e impozitul si asigurearea la masina aia si deja o lasi balta. Nu mai zic ca s-ar putea sa fie plina de rugina.