| TripleKill16 a întrebat:

Multi ajung de la masini de 1000 de euro le vand si din ce in ce iau masini mai bune si mai scumpe! Spuneti-mi o metoda adica merita sa risti sa iei masina ieftina sa o dai scump si tot asa?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Poti cumpara masini din strainatate si le poti vinde aici.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, si merita.

| AgathaRo a răspuns:

Multi aduc masini de afara in special Germania, insa sa stiti ei nu le aduc pe roti masiniile ci pe platforme sau cu tiruri. Afacere nu faci sa cumperi o masina de 900-1000 euro, sa il aduci 1400 - 2000 km, si il vinzi tot in banii aia.Iar problema este ca sa imputit treaba cu masiniile sh din Romania, ai putea face afaceri cu masini de afara, insa trebuie sa ai o rabdare extraordinara sa poti sta cu niste bani blocati.

| Sean a răspuns:

Depinde nu poti sa te arunci pe aceasta piata, fara sa ai cateva cunostinte despre ea, atat pe partea ce tine de mecanica, cat si pe partea de marketing, bani se fac din aceste afaceri, dar se si pot pierde o gramada, in plus piata este plina de dealeri, ii ca un ocean unde pesti mari, mananca pesti mici, adica daca nu ai oarecare cunostinte nu are rost.

| FreljordAmiro a răspuns:

Daca esti pregatit sa-ti mai iei si tepe poate merita, adica gandeste-te ca risti sa ramai cu masina sau sa o dai la un pret de.

www.dl.freljordapps.com #freljordapps