| KolG a întrebat:

n-am mai vazut vreo regula schimbata din 2013 pentru conduci un motor de 150-125cc. Aveti idee ce imi trebuie sa merg cu un motocross 125cc, mai exact asta http://www.vand-atv.com/index.php/motocicleta-150cc.
Dupa cum scrie pe site, zice ca pentru adulti si copii fara permis, ma poate ajuta cineva ce imi trebuie si ce ar trebui sa fac pentru acel lucru, pls? Multumesc (apropo am 17 ani)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis categ A1 pentru ala de 125cc, A2 pentru ala de 150

| KolG explică (pentru suntserios):

Pai, pe site scrie ca pentru adulti si copii fara permis, ma gandesc fiind motocross, nu are semnalizari, n-are faruri, n-are numere, ma gandesc ca nu iti trebuie permis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gandesti prost... citeste codul rutier nu site uri obscure