| Atrocities a întrebat:

O intrebare. :
Eu am facut scoala de soferi si imi expira dosarul acum in iunie si nu mai am timp sa ma inscriu la o alta proba practica din cauza lipsei de personal, asa spun ei.

Totusi sunt hotarat sa fac o alta scoala de soferi, si nu stiu daca se poate atata timp cat am deja un dosar activ care va trebui sa expire in iunie.
Deci, pot face alta scoala de soferi, in conditiile in care am deja un dosar activ?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu exista nici o interdictie legala, poti sa faci cate scoli de conducere vrei.
Iti recomand sa incerci o reprogramare inainte de expirarea dosarului, depunand o cerere in acest sens la seful politiei rutiere sa mergand in audienta.

1 răspuns:
| OnTheRoad a răspuns:

In ce oras dai examenul? E o vrajeala asta cu lipsa de personal, desi intr-adevar dureaza destul de mult programarea la examen, eu in Bucuresti am asteptat 3 luni si jumatate, totusi in cazuri din acestea ar trebui sa fie o modalitate de a te programa inainte de a-ti expira dosarul. Incerca sa insisti, unele persoane care trebuie sa calatoreasca in afara am vazut ca merg acolo cu biletul de avion si cumva ii baga inainte, ceea ce nu mi se pare corect, avand in vedere ca altora li se zice ce ti-au spus tie. Bafta.