| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei ce conduc sau au condus in Bucuresti.Este adevarat ca este greu datorita traficului infernal, ca esti tentat sa fortezi masina, am o ruda acolo care are permis de mult timp si mi-a spus asta.Peste cateva luni cand ma voi muta acolo, mi-ar fi greu sa conduc? Avand in vedere ca provin dintr-un oras mai mic?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

O sa-ti fie putin dificil in primele zile, insa, cu timpul o sa te obisnuiesti. Probabil ca o sa faci unele greseli de incadrare, o sa incurci strazile, o sa ti se opreasca, poate, motorul sau o sa bruschezi masina, insa atata timp cat nu esti aproape de a provoca un eveniment neplacut, este in regula. Dupa 1-2 luni o sa conduci simtindu-te confortabil, precum o faci, banuiesc, acum, in orasul tau.
Un ultim sfat ar fi, de cum te-ai mutat in Bucuresti, sa iesi la cateva plimbari cu masina seara, chiar noaptea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te obisnuiesti. Gresesti odata de doua ori pe urma te obisnuiesti. Masina o fortezi oriunde