| Dumo a întrebat:

Recent am cumparat o masina de la o firmă si am primit doar factura pe masina nu si contract vânzare cumpărare iar acum urmează să o înscriu dar inainte de asta vreau sa o pun pe numele mamei pentru o asigurare mai mica la masina. Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie s-o transferi mamei, este destul sa soliciti ca si mama ta sa fie trecuta pe certificatul de inmatriculare si atunci va putea face ea asigurarea RCA.