| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, recent ma confrunt cu o problema frustranta, sunt mutat intr-un alt oras decat domiciliul meu, am viza de flotant etc.In acest oras am luat o amenda de circulație, pentru nepurtarea centurii, menționez ca conduceam un autoturism care nu e pe numele meu. Am de platit 300 de lei minim prevazut de lege. Am fost la primăria orașului respectiv, cica nu se poate, doar pe teritoriul orașului pe care am buletinul, am fost la posta nu se poate inca o data, mi-a zis ca doar amenzile de parcare se platesc acolo, am ajuns la disperare nu pot plati niciunde, online nu pot, pentru ca banca la care am cardul nu se afla in orașul respectiv si nu am cum sa virez banii pe propriul cont ca sa platesc online …Ce e de facut…? Orașul meu natal se afla la capătul celalalt alt țării.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Roaga si tu pe cineva sa o plateasca online... cineva care are bani pe card si nu tine cardul degeaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu reusesti online cu cardul, incearca sa trimiti pe cineva la primaria la care ai domiciliul.

Răspuns utilizator avertizat