| litere123 a întrebat:

Dacă am viza de flotant pot susține doar examenul teoretic în oraș, iar cel practic la domiciliul din buletin? Sau ambele le pot face în orașul care nu-mi este reședință, înscris pe CI?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea pentru obtinerea parmisului de conducere se poate face in judetul de domiciliu sau in cel de resedinta (flotant).
Ambele probe trebuie sustinute in acelasi judet si este bine sa le sustii in judetul unde ai facut scoala de conduce, te va ajuta la proba practica (traseu in oras).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa le sustii pe ambele in acelasi loc mai mult ca sigur