| Eastwood a întrebat:

Recent mi s-a ars un proiector ceata spate dreapta, am schimbat becul insa problema cred ca e din fire caci tot nu functioneaza. ( am proiectoare ceata pe spate, cel din stanga e functional).
Se acorda itp-ul daca este functional doar proiectorul de ceata spate stanga? (doamna ce face programari mi-a spus ca toate becurile trebuie sa fie functionale, insa am auzit mai multe pareri, nu stiu dupa care sa ma ghidez )

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe spate toate mașinile moderne au un singur bec de ceață; cel din partea opusă e pentru marșarier.

| Eastwood explică (pentru mihai69):

Detin un Opel Astra H din 2005, deci spui ca mi se va acorda itp-ul?

| mihai69 a răspuns (pentru Eastwood):

Și mașina aia a ta nu are manual de utilizare?!?
Uite ce scrie în el:
„Versiune specifică țării: lampă de ceață spate
numai pe partea stângă. Becul montat în partea
dreaptă poate fi utilizat ca bec de rezervă."
Normal că trebuie să dea iTP-ul, mașina e conformă cu caracteristicile producătorului.