| XterIasi a întrebat:

revin cu o nedumerire...
Am de ales intre un mercedes C220(w203) (150 cai) facelift 2006 si un Mercedes E220 2006 facelift (w211) (170 cai) km sunt cam aceeasi (230.000) nu stiu ce sa aleg intre cele doua... Am înțeles ca C sunt cu probleme pe alta parte am înțeles ca E urile sunt cele cu probleme. Nu stiu ce sa mai cred, daca ma puteți ajuta cu un sfat, mie unu imi plac ambele. Pe o parte E class este un pic mai lung decat C class (nu sunt adeptul mașinilor lungi) dar sunt mai spațioase, C e mai sportiv mi se pare... Sunt indecis si nu stiu ce sa aleg. Va rog sa ma ajutați cu un sfat multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi km chiar te poti astepta la probleme, daca era un vanzator cunoscut de tine sau rude te bazai cat de cat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

W211 e greu de parcat (mare), C-ul e cam inghesuit din ce am vazut.
Personal as merge pe E, am mers cu cateva si sunt foarte misto. Probleme nu am prea vazut, 220 cdi e cam cel mai rezistent motor.
Eu m-am uitat la C-uri doar pentru motorizarile sub 2 litri, ca au taxe mai mici, dar nu prea se compara cu E.

| Panamax a răspuns:

Km ar trebui verificati in reprezentanta.
Eu cred ca au trecut de 500. 000Chiar daca arata ca noi.