| maniacutz2003 a întrebat:

E220 sau C220, mercedes? Mie îmi plac ambele, dar care e mai buna?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea care are SUB 100.000 km folosinta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă sunt echipate cu același 2. 2cdi, motorul clar e bun.
Restul ține doar de preferințele tale și de starea exemplarelor pe care le găsești.
Eu te sfătuiesc să compari prețul consumabilelor, la E de exemplu au suspensia scumpă. Mai ia în calcul dimensiunile mari la E, pentru unii sunt enervante.

| Lukasssz a răspuns:

E220

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Pai ambele masini au acelasi motor. E220 e clasa superioara fata de C220 ( E220 = BMW seria 5, C220= BMW seria 3 ca comparatie). Ca confort la viteze mari si gropi, spatiu, E220 bate C220. Problema e ca masina resepctiva e si mai grea si mai complexa decat C220. O sa consume mai mult si are intretinerea mai scumpa. Personal eu consider ca C220 e suficient pentru Romania si ca nu ai nevoie de o masina precum E220 fiindca nu ai unde sa o folosesti la maxim.

| UNN9 a răspuns:

Cred că E220 pentru că E e a cincea litera din alfabet.