| Birta_Costi-Bogdan_1993 a întrebat:

si ceii logati m-ar interesa si pe mine niste pareri as vrea sa-mi achizitionez o masina la 3000-4000 euro dar acum second hand sunt rablagite si m-am gandit sa iau de la banci recuperari auto adica (acele masini care mai au de achitat propietari sa zicem 3000 euro si nu mai platesc le ia banca masina si o baga la vanzare cu cat mai are sa-i dea banci aceia de 3000... ) ce parerea aveti merge de la bancile recuperatorii sau ies mai bine cu ele aduse din Germania si o inmatriculez pe numele meu dar mie ca depasesfc bugetu... multumesc frumos Dau FUNDA la cel mai explicid si bun raspuns

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

E scumpa inmatricularea la masinile SH. Nu e punctul meu forte, dar cred ca importanta e vechimea si cat de ecologica e masina (in stabilirea taxei)
Mai bine cumperi o masina noua, sau ceva deja inmatriculat.

| ƒłᴀƦƺǭϞ a răspuns:

Cel mai bine e sa iei de la banci recuperari auto, daca o aduci din Germania, costa drumul (benzina sau motorina peste 300 euro) si sa nu mai spun de inscrierea masinii, schimbat talonul, alti bani, alta distractie, si ajungi sa iti cumperi o pisica din 92' dar cu acte in regula, insa nu e rezonabil.