| samir36 a întrebat:

Un mic sondaj de opinie:daca ati avea un buget de doar 3000 de euro ce masina second-hand v-ati lua big grin

Răspuns Câştigător
| panteravalcea a răspuns:

Ma ce aveti ma cu omu trabant doamne omu va intreaba serios. uite din ce am vazut prin targuri iti poti lua un golf 4 1.4 benzina dar trebuie sa te gandesti si la costuri de intretinere etc.din spusele prietenilor mei car aau avut golfuri 1.4 cica sunt foarte proaste in chiuloasa iar chiuloasa e scumpa.parerea mea e sa iti iei un ope, astra din 2000-2002 1.7 diesel sau 1.6 benzina sau un opel vectra B o masina frumoasa sau ai putea sa iti mai iei un golf III din 97 diesel dar mi se par un pic trecute.alegerea o faci tu.o zi buna!

10 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Cu 3000 de euro as cumpara un VW Polo, din 2002 sau 2003, sau un VW Lupo cu kit de GTI.

| Stefanu a răspuns:

Eu as cumpara un opel corsa cu patru usi inainte de anul 2000.
E mica, asa ca consuma putin.
Incape in ea o familie normala(de 4 pers).
Taxele sunt mici.
Se poate parca oriunde cu el,chiar si intr-un oras mare.
Si prietenul meu are fix una ca asta,rosie,a pus folii pe el, un subwoofer si o toba sport.A iesit o masina superba.
Masina(adusa de peste hotare, deoarece acestea din Romania au vazut prea multe gropi...) si aceste tuning-uri se pot face din 1600- max 2300 de euro(cu tot cu inscrierea in RO, difera de varsta si conditia masinii) si iti mai raman bani.

Sper ca te-am ajutat.
Stima!

| Ramoncita91 a răspuns (pentru Stefanu):

Nu e neaparat sa il iei cu tot cu sistem de boxe schimbate, sunt destul de ieftine subwooferele si boxele, acum depinde de unde le iei...
http://www.boxe-auto.ro/produse/151,Subwoofere-Auto.html
aici sunt niste preturi misto rau de tot

| goejoy a răspuns:

Un golf III poate chiar IV depinde de an si motorizare, acum daca te uiti pe autovit.ro mobile.ro s.m.d. vei gasi cu greu ceva "acceptabil" dar daca mergi la targuri si negociezi cu vanzatori (de preferat privat) ai toate sansele sa obtii un pret foarte bun

nu de alta dar cam in aceeasi incurcatura sunt si eu happy

| anutza a răspuns:

Ceva la mana a doua, uita-te pe autovit, sau pe anuntul.ro, de asemenea te poti duce la targul de masini.

| NuDauFunda a răspuns:

Trabant.

| elenyss a răspuns:

Aixam laughing

| JustCooL a răspuns:

Opel Corsa 1.2 16V pentru ca e o masina care isi merita banii

| samir36 explică:

Deviati de la subiect, vroiam sa stiu ce masina v-ati lua voi, si fiti seriosi aixam si trabant?! laughing

| NuDauFunda a răspuns (pentru samir36):

Pai da, trabant. N-am carnet, asa ca daca ar fi musai sa-mi cumpar o masina...mi-as lua trabant, ca sa-mi ramana bani si pentru altele laughing