| Ilovebikes a întrebat:

Am 15 ani si ma plimb destul de mult cu bicicleta. Stau intr-un oras micuț si doar doua strazi lungi si (principale sa zic asa) au pista de biciclete. Problema este că blocul unde stau este pe acea strada si zilnic o parcurg are aproximativ 1 km. Absolut peste tot sunt masini parcate pe pista de biciclete. este permisa stationarea pe pista de biciclete? Sunt vreo 30 de masini parcate pe pistă. Ce as putea face eu? M-am saturat sa merg pe mijlocul drumului si să risc. As putea vorbi cu un politist? Si a doua problema este asta: pe strada este pista pe ambele parti pentru ambele sensuri. Multi biciclisti vin pe contrasens pe pista iar daca le spun asta mă injură. As putea sa le fac poza si sa o arat politiei? Stiu ca sunt copil dar ce pot face?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate face o reclamatie la politia locala / rutiera. Maxim o sa le de o amenda si vor parca altii in locul lor