| andreea4ever a întrebat:

Am 14 ani.Este buna o mountain bike(bicicleta) pentru mine? Este aceea cu roti un pic mai groase si un pic mai mici. Vreau sa merg cu ea prin oras(nu pe strada) este buna? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna bicicleta este aceea cu care te simti bine.
Poti sa il alegi un Mountain-Bike cu roti mai mici sau foarte bine ai putea sa iti gasesti o bicicleta speciala pentru femei si cand spun asta ma gandesc la cele cu cadrul jos sa poti merge pe ea si cu fusta happy
Dar daca intentionezi sa sari de pe borduri sau sa nu te bagi in seama bineinteles ca cel mai recomandat ar fi ceva cu cauciuri cat mai mari dar trebuie sa iei in seama si faptul ca la o astfel de bicicleta pedalatul va fi mai greu datorita cauciucurilor mari si a greutatii considerabil mai mari.