| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

.. vreau o parere. Vreau sa-mi cumpar o masina si inca nu sunt hotarat...ori un audi a6 2012 motor 2000 ori un bmw f10 f30 tot la fel 2012 2013. Ce spuneti?

5 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Daca ai bani si te tine plapuma sa intretii un bmw ( au distributia in spate si e pe lant, costa foarte mult schimbul) plus alte cheltuieli cu ele. Daca nu, A6 cu 2 L no way, va fi bleaga, e grea masina, un 3L minim daca iti permiti impozitul si consumul de carburant. Sfatul meu, Audi A4, vw passat, skoda octavia,

| Simpatic a răspuns (pentru alex495):

Si audi nu are pe lant sau cum? pai daca se rupe lantul se rupe si plapuma, ca la bmw e vreo 5000 de lei distributia (acest model F) e alta treaba.
Nici cu audi nu-i de joaca or fi ele greoaie dar o masina de 15xx kg cu 170 CP are putina vana!

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Bmw f10 deoarece e are o ținută mai buande drum si e mult mai stabil pe curbe. Un audi zici ca e barca pe curbe

| alex495 a răspuns (pentru Simpatic):

Audi diesel e pe curea. Benzinarele sunt pe lant, tfsi urile, dar trebuie sa te tina plapuma calumea, la bmw e asa scumpa pentru ca din 2010 incoace distrib e in spate, trebuie scos motorul s-a.m.d. Kit ul in sine nu i scump dar te rupe manopera, asa la tfsi chiar daca e pe lant e in lateral, cu maxim 20 de mil ai scapat. La curea e si mai ieftin dar trebuie schimbata mai des. 170 de cai la o tona 700 sau cat are A6 ti se pare wow? laughing minim 200 trebuie ca sa aiba vlaga calumea. 170 de cai iti ajung pe A4 de ex, sunt arhisuficienti pentru drumurile din Romania

| Simpatic a răspuns (pentru alex495):

Nu mi se pare wow nici M6 lu antipaticul de andipopescu, wow mi se pare keonisegg laughing
Pai nu degeaba Audi scot la balenele lor motoare de 3.0 tdi.
Daca vrei masina usoara si rapida cumperi Honda CRX si pui kit turbo mare pe ea laughing)