| mihay198722 a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina cu numere de Franta de la un roman.Are certificat de cesiune cu francezul, factura si cartea masinii barata cu data vânzării.Intrebarea mea este ca aici in Romania nu o sa am nevoie de certificat fiscal de la cel ce vinde masina? Multumesc

1 răspuns:
| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Certificatul de cesiune e original? Din momentul cand a cumparat masina pana ti-o vinde tie nu s-a intamplat nici un accident cu ea?
Propune-i sa o inmatriculeze el, pe numele lui in Romania si in secunda doi o cumperi de la el. In felul asta, tot ce s-a intamplat pana la inmatriculare e in responsabilitatea lui si tu nu ai nici o culpa(vina).
Daca a fost implicata intr-un eveniment in intervalul asta pe cine crezi ca va lua la intrebari politia? Pe el sau pe tine?