| nicaseby a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina, de preferabil pe "diesel" pana in maxim 2000 de euro.
Preferatele mele sunt (Opel,Ford,Volkswagen) oricare dintre ele la pretul mentionat mai sus. Vreau sa stiu care dintre ele e marca cea mai buna? adica sa nu se strice repede,sa pot parcurge distante mari cu ea,sa fie rezistenta, etc
Imi puteti recomanda una?

Răspuns Câştigător
| AlbertDaniel a răspuns:

La mana a doua problema este sa o găsesti bună. Poti gasi o masina convenabila. Ford Fiesta si Focus intra greu in viteză(asta spune Promotor). Intereseaza-te si pe google. Pentru a nu se defecta repede trebuie sa ai pe cineva priceput. Totuşi sa te uiti bine la caroserie de rugina si la motor sa nu curgă pe undeva ulei(asta nu se accepta). Fiecare zgarietura trebuie luata in calcul la pret.

| nicaseby explică (pentru AlbertDaniel):

Pe olx le-am gasit si arata bine.
Da am sa ma uit la pete de rugina sau zgarieturi, oricum voi fi insotit de un mecanic cand o cumpar deci nu e problema.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere pretul nu cred ca mai conteaza marca ci efectiv masina pe care o gasesti la pretul ala... cati km are, cum a fost intretinuta samd.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ia ce vrei, la banii aia = crestere economica la servicii.

| TrăieşteClipa a răspuns:

La 2000 de euro si diesel gasesti doar epave.
Pe benzina ar mai fi ceva sanse sa gasesti o masina sub 200.000 km.
Recomand sa platesti un mecanic sa mearga cu tine in targ doua ore si sa-ti aleaga ceva decent.
Nu prieten sau cunoscut care se pricepe ci mecanic care vede cel putin doua trei masini pe zi.