| maddox7 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. vreau sa îmi cumpăr o mașina și nu știu ce model sa aleg intre Volkswagen,Opel,fiat, bugetul e cam mic de maxim 1000 euro.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca mai strangi niste banuti si cand ai minim 2000 de euro sa revii cu o noua intrebare.
Masinile de pana in 1000 de euro sunt niste prafuri si o sa ai multisor de cheltuit daca vrei sa mearga bine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bicicleta sau scuter.

| SoulReaver a răspuns:

Fiat punto sau ford fiesta, daca nimeresti un golf 3 cat de cat ok desi nu prea cred.

| winter a răspuns:

Un golf 3 dar depinde cum negociezi

| Suki08 a răspuns:

Ți-aș recomanda un Opel!

| maddox7 explică (pentru Suki08):

Sunt câteva CORSA pe OLX.arata cat de cat bine.dar de fiat punto ce zici

| Black38 a răspuns:

Deci la banii acestia poate cu noroc gasesti un VW Golf 3 sau Passat B4 (mi se par mai fiabile decat Opel si Fiat)si o sa mai trebuiasca sa bagi ceva bani ca sa mearga bine.Eu ti-as recomanda Mercedes clasa C cu motorul de 2.0 diesel aspirat de 75 cp.

| 8SlimShady a răspuns:

La banii astia nu ai variante. dar, TOTUSI, in locul tau as lua o Corsa B. Sfatul meu e sa nu iei nimic, mai strange vreo 600 euro macar si cauta-ti o Corsa C, eventual 1.3 diesel