| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un logan si nu stiu ce sa aleg benzina sau diesel, si daca e pe benzina la ce trebuia sa fiu atent cand schimb vitezele?big grin

3 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

De preferat este să alegi pe benzină întrucât motorina are probleme cu condițiile vitrege de iarnă, cum sunt la noi... Și să știi că motorul pe benzină nu-i deloc pretențios, deci nu prea trebuie să-ți faci griji la schimbarea vitezelor.

| anonim_4396 explică (pentru AlexeHellsing):

Multumesc, pe benzina m-am gandit sa cumpar masina.

| Braunion a răspuns:

Benzina recomand si eu. Problema e consumul mare de combustibil (toate motoarele Renault pe benzina sunt neeconomice)
Pentru oras ti-as fi recomandat 1.5 DCI 90 cp. Consuma 6 si ceva %