| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Vreau sa îmi cumpăr un logan pe benzina 1.4. Eu am făcut scoala pe diesel. Oare o sa am probleme cu ambreiajul pana ma învăț dacă e pe benzina?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci câteva porniri de pe pe loc și te înveți.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu e mare diferenta. Te obisnuiesti in cel mult o saptamana. Si eu am facut scoala pe logan diesel si prima masina a mea a fost apoi o dacia supernova benzina. La prima incercare de a pleca de pe loc cu spatele mi-a murit motorul laughing idem si pentru plecarea din panta. Dupa 2-3 zile nu as mai fi revenit pe diesel.

| vlllaaddd a răspuns:

Salut, faza e ca: la benzina trebuie sa o accelerezi ca sa plece, la diesel pleaca direct din ambreiaj