| AestheticPerf a întrebat:

Vreau sa imi iau la 2000-2500 un Peugeot 407 din 2006-2007 cu motorul de 2.0 diesel si vreau sa stiu daca fac o alegere buna in contextul in care nu vreau sa am probleme majore cu masina in urmatorii ani. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul e ok, masina e ok, dar preturile la piese sunt mai scumpe.
In schimb, fata de un Vulzvagin, schimbi putine piese, iar cand tragi linie, iesi mai bine dpdv economic, si nu doar.
Motorul ala e folosit si de Ford, e unul dintre cele mai fiabile, in schimb nu are putere impresionanta (de aia e fiabil).

1 răspuns:
| kevin9 a răspuns:

Da e ok masina