| spinteca a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez un Golf cam cati KM maxim sa aiba masina parcursi si care este maximul de km parcursi pe o masina pana sa se strice?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de generatie, si de unde cumperi masina.
Un Golf TDI merge bine pana pe la 600. 000km, dar defectiunile apar dupa 300. 000km.
Un Golf 1.4 16V, 1.2 TSI, 1.4 TSI, tine sub 100. 000km pana la prima defectiune. La TSI umbli in motor de la 20. 000km, la 1.4 16V am vazut consum de ulei, lipsa de putere si probleme electrice de la 60. 000km.
Ca sa fii sigur ca nu ai parte de probleme tehnice, iti cumperi o masina noua, produsa de alt nume, decat grupul VAG.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebare irelevanta.

Masina poate sa se strice la 10.000 km sau la 250. 000km, conteaza cum a fost intretinuta si exploatata

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Ar fi indicat sa iti cumperi un Golf cu cati mai putini kilometri...reali, dar sa te si pregatesti de un pret pe masura. Nu exista maxim de km la care masina se poate strica, se poate strica oricand, depinde de cum a fost intretinuta si de noroc.

Succes