| kepler22b a întrebat:

vreau sa-mi cumpar si eu o masina (mentionez ca este prima) si problem este ca nu stiu cum sa fac! Eu am adresa in buletin la o matusa si nu prea ne intelegem si nu mai stau acolo, deci daca imi cumpar masina v-a intra automat pe impozitele anuale ale matusii mele! Daca ea nu e de acord pot sa-mi inscriu masina sau ceva? Ca sunt disperat, nu stiu ce sa fac, please help! Dau funda

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat masina e pe numele tau tu platesti impozitele nu are ea nicio treaba, indiferent de adresa ta din cartea de identitate. Și nici de acordul ei nu ai nevoie.

| Sofer a răspuns:

O sa între pe numele tău impozite și taxe ce mai plătești la mașină dacă o inscrii pe tine. Dar atenție dacă ai sub 30 de ani asigurarea RCA are un preț colosal.

| suntserios a răspuns (pentru Sofer):

Hai sa zicem ca are pret mare, nu colosal