| Alynush95 a întrebat:

vreau sa stiu si eu cat costa asigurarea si impozitul la primarie / an la VW PASSAT, 1.9 cmc, an fabricatie 2001...
Mentionez ca am varsta de 19 ani si posed permis de doar 11 luni

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai aranjat... impozitul pana in 100 ron pe an, dar asigurarea (asta daca masina e pe numele tau) te ajunge pana la vreo 2000 ron pe an

| JohnnyBi a răspuns (pentru suntserios):

Nop, nu ai nimerit. intre 1601 si 2000 cmc ai 20 ron/200 cmc. deci da intre 180 si 200 ron. sub 1600cmc e vreo 8 lei/200 cmc. si asigurarea nu e cine stie cat 2000. eu la masina de 1800 cmc la 24 de ani dau la asirom 860/12 luni si la alta masina de 1200 cmc dau 885 la tiriac. nici pe departe 2000

| suntserios a răspuns (pentru JohnnyBi):

De unde spanac scoateti cotatiile astea? zeci de brokeri si la motor de 1.5 mi a iesit 1800/an generali, tiriac, grupama

| JohnnyBi a răspuns (pentru suntserios):

Nici dupa accident nu mi-a ajuns la 1500. Cu tot cu majorare de 30%.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Serios?
Aici zici cu totu altceva :
http://www.tpu.ro/......za-orasul/

| Alicezzz a răspuns:

Impozitule este in jur de 200 ron, eu la 2.5 la un audi platesc 1200 si asigurare 600 la 6 luni. Tu la 1.9 asigurarea cred ca este la 250 ron.Acum tu esti incepator si dupa noile legi s-ar putea sa dai mai mult la asigurare http://www.emaramures.ro/......uto-VIDEO-

| suntserios a răspuns (pentru Alicezzz):

Probabil ai peste 30 ani de dai doar atat la asigurare

| Alicezzz a răspuns (pentru suntserios):

26 de ani si masina este pe numele meu si asigurarea am facut o pe 6 luni in luna mai.happy

| suntserios a răspuns (pentru Alicezzz):

Aaa da presupun ca ai la petarda aia de carpatica, aia numai asigurare nu se numeste

| Alynush95 explică (pentru suntserios):

Pana la urma in Romania nu conteaza la ce ai asigurarea facuta... pentru ca degeaba o ai.

| suntserios a răspuns (pentru Alynush95):

Daca nu iti alegi toate petardele de firme sunt si asiguratori care isi fac treaba

| Alynush95 explică (pentru suntserios):

Dar daca doamne fereste faci ceva cu masina trebuie sa astepti o gramada de timp pana rezolvi ceva... poate cu judecati si alte prosti